Kadra

22 października 2014 przez Kategoria: Strona Główna

KADRA ŻŁOBKA WYSEPKA 2:


KATARZYNA SWOJAK-VAN GASTEL – psycholog, dyrektor zarządzający

Jestem psychologiem i psychodietetykiem. Prowadzę żłobki i przedszkole WYSEPKA od początku – czyli od 2009 roku.

Uważam, że pierwsze trzy lata życia dziecka to okres najbardziej intensywnego rozwoju psychomotorycznego, ale również wykształcania się przeróżnych nawyków związanych między innymi z odżywianiem, mową, zasypianiem. To dlatego w naszych żłobkach zwracamy uwagę przede wszystkim na podstawy.

Zamiast języka angielskiego najpierw staramy się wykształcić w dzieciach prawidłowe nawyki związane z językiem polskim. Współpracujemy z logopedą, ćwiczymy gimnastykę buzi i języka, powtarzamy słowa i rozbudowujemy zasób słownictwa o coraz to nowe elementy najbliższego otoczenia dzieci. Prowadzimy bardzo dużo zajęć ruchowych i muzyczno-rytmicznych, aby wzmacniać koordynację i uwrażliwiać na dźwięki. Za bardzo ważne uważam również prawidłowe żywienie dzieci, dlatego współpracujemy ze specjalistami w tej dziedzinie, którzy przygotowują nam bogate i pełnowartościowe menu.

W roku 2013, opierając się na pięcioletnim doświadczeniu WYSEPKI, stworzyłam program rozwoju i edukacji dzieci w żłobku: “Wysepkowe przygody”, w którym zawarłam nie tylko propozycje zabaw i zajęć dla dzieci, ale również uporządkowałam procedury i sposoby postępowania, aby żłobek działał w pełnej harmonii z potrzebami i oczekiwaniami naszych małych podopiecznych.

W naszych żłobkach zajmuję się przede wszystkich tworzeniem strategii rozwoju, wdrażaniem nowych ciekawych zajęć, inwestycjami oraz sprawami formalno-finansowymi.


EWA DROBIŃSKA – psycholog, dyrektor do spraw kontroli i nadzoru i jakości świadczonych usług

Studia psychologiczne ukończyłam w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Szczególnie interesują mnie dziedziny psychologii takie jak zarządzanie zasobami ludzkimi, mediacje i negocjacje oraz zagadnienia związane z marketingiem i reklamą.

W naszych placówkach dbam o jakość usług, nadzoruję pracę naszej wspaniałej Kadry a także czuwam nad realizacją zajęć i bezpieczeństwem dzieci.

Praca z dziećmi i możliwość obserwacji ich rozwoju daje mi poczucie spełnienia zawodowego w wielu obszarach związanych z moim wykształceniem. Widząc uśmiechy na twarzach naszych małych podróżników mam pewność, że dajemy im możliwość zrównoważonego rozwoju nie tylko w sensie zdobywania wiedzy, ale również umiejętności społecznych, siły i odwagi, aby w pełni gotowe mogły pójść w dalszą podróż – do szkoły.


MARTA DOMARADZKA (Ciocia Maja) – kierownik placówki, opiekunka w grupie Tygrysków

Pracę w żłobku WYSEPKA 2 rozpoczęłam na początku 2018 roku. Oprócz pracy w grupie Tygrysków, Pełnię funkcję koordynatora żłobka oraz prowadzę zajęcia z sensoplastyki, po ukończonym kursie trenera 1 stopnia. Zajęcia mają na celu wspieranie samodzielności i kreatywności dzieci oraz pobudzenie wszystkich zmysłów, tak aby dziecko mogło na własnej skórze poczuć ich oddziaływanie.

Dodatkowo posiadam kursy oparte certyfikatami: elementy integracji sensorycznej w pracy nauczyciela, wspaniała relacja rodzicielstwa bliskości, grupowe zajęcia logopedyczne w żłobku, ćwiczenia języka dla każdego smyka, kształtowanie mowy i myślenia oraz gry i zabawy przeciwko agresji z elementami arteterapii.

Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam jako Druhna na obozach harcerskich oraz opiekunka i niania. Jestem osobą komunikatywną, otwartą i radosną. Praca z dziećmi  daje mi niesamowitą radość i satysfakcję. Widok uśmiechniętego dziecka i miłość, którą od nich dostaje to dla mnie największa nagroda.


ZUZANNA SZCZERBAK – opiekunka w grupie Żyrafek

Jestem absolwentką Niepublicznej Wyższej Szkoły Medycznej we Wrocławiu na kierunku Dietetyka.

Pracę w żłobku rozpoczęłam w lipcu 2019 roku. W tym czasie również odbyłam kurs „Wspaniała relacja w praktyce”, który pozwolił mi na poznanie narzędzi umożliwiających budowanie relacji opartych o Rodzicielstwo Bliskości, Pozytywną Dyscyplinę i NVC, które mogę wykorzystać w pracy z dziećmi. Dodatkowo prowadzę również Kącik Dietetyczny, a prywatnie interesuje się tańcem i muzyką.

Praca z dziećmi daje mi dużo radości. Cieszę się , że mogę przyglądać się jak dziecko nabiera nowych umiejętności poprzez zabawę i zajęcia odbywające się w żłobku. Pierwsze słowa, pierwsza zaśpiewana piosenka bądź pierwsze „dziękuję” napawają mnie dumą i pozytywną energią.


AGNIESZKA JANCZAREK – opiekunka w grupie Żyrafek

Studia licencjackie oraz magisterskie ukończyłam na kierunku Edukacja Przedszkolna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza , Wydziale Pedagogiczno – Artystycznym w Kaliszu.

W WYSEPCE 2 pracuję od lipca 2016r. Wcześniej pracowałam jako opiekun dzienny oraz nauczyciel – wychowawca w prywatnym przedszkolu. Jestem osobą opiekuńczą, spokojną i cierpliwą. W pracy zależy mi przede wszystkim na dobrym samopoczuciu dziecka, na tym, by w żłobku czuło się ono bezpiecznie i komfortowo. Do potrzeb każdego dziecka podchodzę indywidualnie. Z łatwością nawiązuje dobry kontakt z każdym swoim podopiecznym.

Praca z dziećmi daje mi ogromną radość i satysfakcję. Każdy uśmiech i sukces dziecka jest dla mnie nagrodą i motywacją do dalszego działania. Lubię obserwować rozwój dzieci i to jak każdego dnia zdobywają nowe umiejętności, poszerzają  wiedzę oraz odkrywają otaczający je świat.


ALEKSANDRA CHMIEL – opiekun w grupie Żyrafek

Jestem absolwentką studiów licencjackich z pedagogiki wczesnoszkolnej.  Aktualnie  jestem w trakcie studiów magisterkich z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej wraz z socjoterapią.

Swoje doświadczenie zdobyłam nie tylko w trakcie studiów i pracy z dziećmi, ale również poprzez szkolenia m.in.  z muzykoterapii, Wspaniałej Relacji w praktyce, a także zdobyłam certyfikat i uprawnienia do wykorzystania narzędzia KOZE, czyli kart oceny zachowania i emocji.

Prywatnie  interesuję się muzyką, kryminałami a także wspinaczkami górskimi.


LILIANA LEWICKA – położna, opiekunka w grupie najmłodszej

Jestem absolwentką studiów licencjackich na kierunku Położnictwo na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu oraz studiów magisterskich, na tym samym kierunku, na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Dodatkowo posiadam Specjalizację w dziedzinie Pielęgniarstwa Neonatologicznego oraz liczne kursy zawodowe (reanimacja i resuscytacja krążeniowo-oddechowa noworodków, pierwsza pomoc u noworodków i małych dzieci, dokumentacja medyczna itp.).

Od 2007 roku pracuję w Szpitalu Specjalistycznym im. A.Falkiewicza na wrocławskim Brochowie, na oddziale Patologii i Intensywnej Terapii Noworodków. Dodatkowo, jeszcze w trakcie trwania studiów, zdobywałam doświadczenie podczas praktykach na oddziałach pediatrycznych, a także w Domu Małego Dziecka.

Swoją przygodę z pracą w żłobku rozpoczęłam we wrześniu 2012 roku. Obecnie od prawie dwóch lat z powodzeniem łączę pracę w placówce szpitalnej z pracą w żłobku WYSEPKA 2, na stanowisku położnej i opiekunki w grupie dzieci najmłodszych. Praca z dziećmi w wieku niemowlęcym i starszymi daje mi wiele satysfakcji oraz poczucie zawodowego spełnienia, poprzez możliwość ich obserwacji oraz współpracy z nimi od pierwszych dni w szpitalu do wieku przedszkolnego w żłobku.

Cechuje mnie opiekuńczość ,cierpliwość, dokładność ,umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, sprawność manualna oraz odporność na zmęczenie. Staram się, aby żłobek był dla dzieci miejscem ciepłym i przyjaznym, zwłaszcza dla tych najmłodszych, dla których często jest to pierwsza dłuższa rozłąka z rodzicami.


MAGDALENA ŚLĘZAK – instruktor zajęć rytmicznych

Jestem absolwentką Muzykoterapii wrocławskiej Akademii Muzycznej. Moją życiową pasją jest wywoływanie uśmiechu na dziecięcych buziach. Za sprawą nowych doświadczeń muzycznych i zabawy dźwiękiem, pomagam dzieciom odkryć drzemiący w nich potencjał.

Wiedza i umiejętności zdobyte podczas studiów oraz nauki w Państwowej Szkole Muzycznej i Studium Aktorskim wraz z bogatym doświadczeniem zawodowym pozwalają mi na konstruowanie różnorodnych zajęć, dających dzieciom możliwość spontanicznych reakcji, swobodnego podróżowania w świat muzyki, odkrywania własnych talentów i pogłębiania muzycznej wrażliwości. Poprzez zabawę dzieci rozwijają muzykalność, poczucie rytmu, kształtują słuch, zdolności głosowe, a tym samym wzbogacają swoją wyobraźnię i kreatywność – wszystkie te umiejętności stanowią podstawy skutecznej i łatwej nauki w przyszłości.

Prowadzone przeze mnie zajęcia łączą w sobie elementy zajęć tanecznych, ruchowych oraz muzykoterapii; inspirowane są licznymi metodami i programami pedagogicznymi (m in. Metoda Ruchu Rozwijającego, Metoda Aktywnego Słuchania Muzyki, Metoda Wychowania Muzycznego C. Orffa, Pedagogika Zabawy).