Kadra

22 października 2014 przez Kategoria: Strona Główna

KADRA ŻŁOBKA WYSEPKA 2:


KATARZYNA SWOJAK-VAN GASTEL – psycholog, dyrektor żłobka

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim a także studia podyplomowe: Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dzieci i Młodzieży. Prowadzeniem punktów opieki nad dziećmi zajmuję się od ponad 5 lat.

Jako pierwszy powstał Klub Malucha WYSEPKA, który później został przekształcony w Żłobek Niepubliczny WYSEPKA1. W tym samym czasie zaczęła funkcjonować nasza druga placówka – Żłobek Niepubliczny WYSEPKA2. Od kwietnia 2014 roku kształcimy dzieci na poziomie edukacji przedszkolnej, co jest oczywistą kontynuacją naszej żłobkowej misji.

Uważam, że pierwsze trzy lata życia dziecka to okres najbardziej intensywnego rozwoju psychomotorycznego, ale również wykształcania się przeróżnych nawyków związanych między innymi z odżywianiem, mową, zasypianiem. To dlatego w naszych żłobkach zwracamy uwagę przede wszystkim na podstawy.

Zamiast języka angielskiego najpierw staramy się wykształcić w dzieciach prawidłowe nawyki związane z językiem polskim. Współpracujemy z logopedą, ćwiczymy gimnastykę buzi i języka, powtarzamy słowa i rozbudowujemy zasób słownictwa o coraz to nowe elementy najbliższego otoczenia dzieci. Prowadzimy bardzo dużo zajęć ruchowych i muzyczno-rytmicznych, aby wzmacniać koordynację i uwrażliwiać na dźwięki. Za bardzo ważne uważam również prawidłowe żywienie dzieci, dlatego współpracujemy ze specjalistami w tej dziedzinie – firmą „Jak Jeść”, która przygotowuje nam bogate, pełnowartościowe i ekologiczne menu.

W roku 2013, opierając się na pięcioletnim doświadczeniu WYSEPKI, stworzyłam program rozwoju i edukacji dzieci w żłobku: „Wysepkowe przygody”, w którym zawarłam nie tylko propozycje zabaw i zajęć dla dzieci, ale również uporządkowałam procedury i sposoby postępowania, aby żłobek działał w pełnej harmonii z potrzebami i oczekiwaniami naszych małych podopiecznych.


EWA DROBIŃSKA – psycholog, zastępca dyrektora żłobka

Studia psychologiczne ukończyłam w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Szczególnie interesują mnie dziedziny psychologii takie jak zarządzanie zasobami ludzkimi, mediacje i negocjacje oraz zagadnienia związane z marketingiem i reklamą.

W naszych placówkach zajmuję się przede wszystkim naszym wspaniałym Personelem a także dbam o odpowiednią jakość wyposażenia oraz jego dostosowanie do wymogów określonych przepisami, jak i walory estetyczne.

Praca z dziećmi i możliwość obserwacji ich rozwoju daje mi poczucie spełnienia zawodowego w wielu obszarach związanych z moim wykształceniem. Widząc uśmiechy na twarzach naszych małych podróżników mam pewność, że dajemy im możliwość zrównoważonego rozwoju nie tylko w sensie zdobywania wiedzy, ale również umiejętności społecznych, siły i odwagi, aby w pełni gotowe mogły pójść w dalszą podróż – do szkoły.


JOWITA KALAJEW – kierownik placówki

Certyfikowany Trener Biznesu, Wykładowca Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, Assesor AC/DC, certyfikowany Coach ACC ICF, Konsultant i Manager HR. Członek – Założyciel Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu. Praktyk zarządzania.

Motto zawodowe: Misją naszych żłobków jest wychowywanie, a nie przechowywanie.

Absolwentka Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studiów z zakresu psychologii zarządzania w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz podyplomowych studiów menedżerskich w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Absolwentka Szkoły Trenerów Biznesu oraz Szkoły Coachingu dla Managerów. Certyfikowany Coach – ICF International Coach Federation, największej ogólnoświatowej organizacji coachingowej reprezentującej środowisko profesjonalnych Coachów. Uczestniczka kursów psychoterapii systemowej oraz Racjonalnej Terapii Zachowań. Interesuje się psychologią rozwojową i zagadnieniami integracji sensorycznej.


WERONIKA MICIURA – opiekunka w grupie najstarszej

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku Psychologia na Uniwersytecie SWPS. Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Przygotowanie Pedagogiczne. Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam na licznych praktykach w przedszkolu, szkole podstawowej, czy w szkole specjalnej. Prowadzę również projekt naukowy dla dzieci i ich rodziców, dotyczący kształtowania zwyczajów żywieniowych oraz aktywności fizycznej.

Praca z dziećmi daje mi dużo radości i satysfakcji. W każdym dziecku próbuję znaleźć takie cechy i umiejętności, które warto wzmacniać i rozwijać, aby jego rozwój przebiegał w sposób harmonijny. Wyznaję zasadę, by nie wyręczać dzieci w codziennych czynnościach. Stawiam na ich samodzielność, nawet gdy popełniają błędy. Ważne aby w takich sytuacjach stać obok i wspierać dzieci, aby czuły się bezpiecznie i miały pewność, że zawsze mogą liczyć na moją pomoc.


MARTA DOMARADZKA – opiekunka w grupie najstarszej

Pracę w Wysepce rozpoczęłam w marcu 2018, doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam pracując jako niania. Jestem zwolenniczką zabaw na świeżym powietrzu i kontaktu dziecka z naturą. Praca daje mi stuprocentowe spełnienie i satysfakcję, a widok uśmiechu dziecka jest dla mnie największą nagrodą.


AGATA STEFANIAK- opiekunka w grupie najstarszej

Jestem absolwentką studiów pedagogicznych ukończonych w 2012 roku. Posiadam bogate doświadczenie w pracy z dziećmi, zdobyte w agencji iventowej. Prowadziłam warsztaty, animacje, grupy terapeutyczne z dziećmi do 12 roku życia.

Prowadziłam również grupę taneczną i ogólno rozwojową. Co było kontynuacją moich pasji rozpoczętych w szkole średniej jako uczestnik zawodów akrobatyczno sportowych.

Obecnie z wielkim entuzjazmem rozpoczęłam swoją karierę opiekunki w żłobku, gdzie w dalszym ciągu realizuje swoje cele.

Moim kredo wychowawczym jest indywidualne podejście do każdego dziecka oraz uczenie dzieci samodzielności.


BARBARA DOMICZ – opiekunka w grupie najstarszej

Jestem absolwentką studiów licencjackich na kierunku Filologia Polska na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie kończę studia magisterskie (5rok) na kierunku psychologia ze specjalnością kliniczną na uniwersytecie SWPS.

Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam pracując jako niania, nauczyciel wspomagający jako opiekunka w przedszkolu a także działając jako animator, w ramach stowarzyszenia Streetlight, co roku w miesiącach wakacyjnych organizując zabawy i atrakcje dla dzieci na wrocławskich plażach.

Uwielbiam obserwować rozwój najmłodszych, na studiach psychologicznych to właśnie psychologia rozwojowa skradła moje serce. W pracy z dziećmi stawiam na kreatywność, zabawę i podążanie za potrzebami dziecka. Uśmiech na twarzy dziecka jest tym co sprawia, że w przyszłości chcę pracować z najmłodszymi.


AGNIESZKA JANCZAREK – opiekunka w grupie średniej

Studia licencjackie oraz magisterskie ukończyłam na kierunku Edukacja Przedszkolna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza , Wydziale Pedagogiczno – Artystycznym w Kaliszu.

Pracę z dziećmi rozpoczęłam trzy lata temu. Pierwszy rok pracowałam jako opiekun dzienny w grupie żłobkowej, kolejne dwa lata spędziłam w prywatnym przedszkolu jako nauczyciel – wychowawca. Dzięki zdobytemu doświadczeniu  szybko odnalazłam się w Wysepce 2. Nawiązałam bardzo dobry kontakt ze wszystkimi dziećmi oraz pozostałymi opiekunkami.

Praca z dziećmi daje mi ogromną radość i satysfakcję. Każdy uśmiech i sukces dziecka jest dla mnie nagrodą i motywacją do dalszego działania. Lubię obserwować rozwój dzieci i to jak każdego dnia zdobywają nowe umiejętności, poszerzają  wiedzę oraz odkrywają otaczający je świat.


MAGDALENA BASZCZYŃSKA – opiekunka w grupie średniej

Jestem studentką pedagogiki wczesnoszkolnej. Ukończyłam kurs uprawniający mnie do pracy w żłobku i klubie malucha. Z najmłodszymi pracuję od 3 lat.

Ulubiony element, który wykorzystuję w pracy z dziećmi to muzyka – jest niezastąpionym bodźcem w rozwoju dziecka, a w sytuacjach kryzysowych uspokaja, relaksuje i wycisza. 


NATALIA SPODYMEK – opiekunka w grupie średniej

W żłobku WYSEPKA 2 pracuję od sierpnia 2018r. Ponadto ukończyłam dietetykę na Uniwersytecie Medycznym.

Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji i radości dzięki możliwości obserwowania rozwoju dzieci. Pierwsze lata życia dziecka to najważniejszy okres z punktu rozwoju psychomotorycznego, społecznego, a także żywieniowego. Cieszę się, że mogę pomóc w ich kształtowaniu. Jestem osobą spokojną, wyrozumiałą i cierpliwą, praca z dziećmi to dla mnie przyjemność, a uśmiech i uścisk dziecka są najlepszą nagrodą na koniec pracy każdego dnia.


MAGDALENA GADALIŃSKA – opiekunka w grupie najmłodszej

Jestem pedagogiem specjalnym. Studia kierunkowe ukończyłam w 2014 roku. Posiadam pięcioletnie doświadczenie w opiece nad dziećmi. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w Polsce oraz za granicą. Pracowałam z dziećmi w przedziale wiekowym od 6 miesięcy do lat 11, jednak to właśnie praca z najmłodszymi sprawia mi największą radość oraz satysfakcję. Odbyłam liczne szkolenia oraz praktyki, natomiast najwięcej o dzieciach dowiedziałam się, gdy sama zostałam mama.

Posiadanie dziecka sprawiło, że zaczęłam zupełnie inaczej patrzeć na małego człowieka oraz na jego rodziców, ponieważ sama wiem, jaki ogrom pracy trzeba włożyć w wychowanie dziecka. W swojej pracy staram się podchodzić indywidualnie do każdego podopiecznego. Nie ma jednakowych rozwiązań dla wszystkich, ponieważ każde dziecko jest inne oraz posiada zupełnie inną historię. Moje zainteresowania krążą głównie w obszarze małego dziecka oraz nauki o laktacji.

W Wysepce jestem do Państwa dyspozycji oraz po to, by wspierać małego człowieka w tym ważnym momencie jakim jest zaczęcie żłobkowej przygody. Staram się zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby każdy maluch czuł się u nas komfortowo i bezpiecznie.


GABRIELA SALECKA – opiekunka w grupie najmłodszej

Jestem absolwentką  studiów licencjackich na kierunku edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z opieką nad dzieckiem. Obecnie jestem na studiach drugiego stopnia na Dolnośląskiej Szkole Wyższej na kierunku Pedagogika o specjalności: wczesne wspomaganie rozwoju dziecka z psychomotoryką.

Już w gimnazjum interesowałam się pomocą innym i opieką nad maluchami. W 2011 roku zostałam laureatką konkursu „Ośmiu Wspaniałych” dla młodzieży, która działa na rzecz środowiska lokalnego i buduje bardziej humanitarny świat. Jako wolontariuszka w 2011 roku ukończyłam roczną praktykę w Przedszkolu im. Polskiej Niezapominajki w Trzebnicy w oddziale dwu i trzylatków. Od zawsze marzyłam, alby pracować z dziećmi, a wolontariat dał mi taką możliwość.

Dzięki doświadczeniu jakie nabyłam między innymi podczas rocznej praktyki, pracuję obecnie w Żłobku WYSEPKA 2. Uwielbiam spędzać czas z dziećmi, gdyż dają one tyle radości i energii. Jestem osobą cierpliwą, o ciepłym sercu. Umiem zaopiekować się dzieckiem tak, aby czuło się przy mnie całkowicie bezpieczne. W przyszłości chciałabym założyć własny żłobek oraz zbudować ciepły i pełen rodziny dom.


MAGDALENA RZEPECKA – opiekunka w grupie najmłodszej

Pracę w żłobku WYSEPKA rozpoczęłam w maju 2018 roku. Pierwsze kilka miesięcy spędziłam w placówce na ul. Długosza (WYSEPKA 1) jako opiekunka grupy „Maluszki”. Choć mój staż w zawodzie jest niewielki, opieka nad dziećmi nie jest mi obca.

Doświadczenie i umiejętności w tej dziedzinie mogłam zdobyć, pracując wcześniej jako niania lub wyjeżdżając na kolonie letnie jako wychowawca. Czas wolny również poświęcam dzieciom, angażując się w duszpasterski wolontariat silnie związany z domami dziecka.

Jako osoba cierpliwa, empatyczna i pełna miłości, za swój główny cel pracy w żłobku obieram zapewnienie dziecku jak najlepszej opieki, a także stwarzanie dobrych warunków do rozwoju podopiecznego. Jestem zwolenniczką nauki poprzez zabawę i silnego oddziaływania na bodźce dziecka. Czas spędzony w placówce uznaję za wartościowy, ze względu na pozytywną energię, jaką można od dzieci otrzymać, jak i również ich niekonwencjonalne, a jednocześnie proste spojrzenie na świat. To właśnie od nich uczę się radości z drobnych rzeczy. Praca wymaga ode mnie dużo kreatywności, jednak nigdy nie pozostaję bierna. Daje mi także mnóstwo satysfakcji, a zdobywana na co dzień wiedza przygotowuje mnie do bycia wspaniałą mamą w przyszłości.


LILIANA LEWICKA – położna, opiekunka w grupie najmłodszej

Jestem absolwentką studiów licencjackich na kierunku Położnictwo na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu oraz studiów magisterskich, na tym samym kierunku, na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Dodatkowo posiadam Specjalizację w dziedzinie Pielęgniarstwa Neonatologicznego oraz liczne kursy zawodowe (reanimacja i resuscytacja krążeniowo-oddechowa noworodków, pierwsza pomoc u noworodków i małych dzieci, dokumentacja medyczna itp.).

Od 2007 roku pracuję w Szpitalu Specjalistycznym im. A.Falkiewicza na wrocławskim Brochowie, na oddziale Patologii i Intensywnej Terapii Noworodków. Dodatkowo, jeszcze w trakcie trwania studiów, zdobywałam doświadczenie podczas praktykach na oddziałach pediatrycznych, a także w Domu Małego Dziecka.

Swoją przygodę z pracą w żłobku rozpoczęłam we wrześniu 2012 roku. Obecnie od prawie dwóch lat z powodzeniem łączę pracę w placówce szpitalnej z pracą w żłobku WYSEPKA 2, na stanowisku położnej i opiekunki w grupie dzieci najmłodszych. Praca z dziećmi w wieku niemowlęcym i starszymi daje mi wiele satysfakcji oraz poczucie zawodowego spełnienia, poprzez możliwość ich obserwacji oraz współpracy z nimi od pierwszych dni w szpitalu do wieku przedszkolnego w żłobku.

Cechuje mnie opiekuńczość ,cierpliwość, dokładność ,umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, sprawność manualna oraz odporność na zmęczenie. Staram się, aby żłobek był dla dzieci miejscem ciepłym i przyjaznym, zwłaszcza dla tych najmłodszych, dla których często jest to pierwsza dłuższa rozłąka z rodzicami.


BARBARA WYSOCKA – logopeda

Jestem absolwentką pedagogiki opiekuńczej z terapią oraz logopedii. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć logopedycznych dla dzieci w żłobkach i przedszkolach na terenie Wrocławia. Jestem pracownikiem niepublicznej poradni psychologiczno – pedagogicznej, gdzie prowadzę zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Bardzo dużą uwagę przywiązuję do nawiązania dobrych relacji z rodzicami i personelem placówki, bo tylko nasza wspólna praca z dzieckiem pozwoli mu osiągnąć sukces w terapii. W pracy zwracam szczególną uwagę na profilaktykę wad wymowy oraz edukację rodziców w myśl zasady, że łatwiej zapobiegać niż leczyć. W WYSEPCE prowadzę grupowe zajęcia profilaktyczne, logorytmikę, terapię indywidualną dzieci oraz konsultacje dla rodziców i pracowników. Staram się, aby prowadzone przeze mnie zajęcia były ciekawe, urozmaicone i dostosowane do wieku małych odbiorców.

Prywatnie jestem aktywną mamą dwójki dzieci w wieku przedszkolnym.

Kursy/szkolenia/certyfikaty: „Logorytmika. Ruch Słuch”, „Praca z dzieckiem z opóźnionym rozwojem mowy”, „Skuteczne metody pracy logopedycznej”, „Wspomaganie rozwoju mowy i komunikacji z wykorzystaniem elementów metody werbo-tonalnej”, „Terapia sygmatyzmu międzyzębowego”, „Praca z dzieckiem z ADHD”, „Praca z dzieckiem ze spektrum autyzmu”


MAGDALENA ŚLĘZAK – instruktor zajęć rytmicznych

Jestem absolwentką Muzykoterapii wrocławskiej Akademii Muzycznej. Moją życiową pasją jest wywoływanie uśmiechu na dziecięcych buziach. Za sprawą nowych doświadczeń muzycznych i zabawy dźwiękiem, pomagam dzieciom odkryć drzemiący w nich potencjał.

Wiedza i umiejętności zdobyte podczas studiów oraz nauki w Państwowej Szkole Muzycznej i Studium Aktorskim wraz z bogatym doświadczeniem zawodowym pozwalają mi na konstruowanie różnorodnych zajęć, dających dzieciom możliwość spontanicznych reakcji, swobodnego podróżowania w świat muzyki, odkrywania własnych talentów i pogłębiania muzycznej wrażliwości. Poprzez zabawę dzieci rozwijają muzykalność, poczucie rytmu, kształtują słuch, zdolności głosowe, a tym samym wzbogacają swoją wyobraźnię i kreatywność – wszystkie te umiejętności stanowią podstawy skutecznej i łatwej nauki w przyszłości.

Prowadzone przeze mnie zajęcia łączą w sobie elementy zajęć tanecznych, ruchowych oraz muzykoterapii; inspirowane są licznymi metodami i programami pedagogicznymi (m in. Metoda Ruchu Rozwijającego, Metoda Aktywnego Słuchania Muzyki, Metoda Wychowania Muzycznego C. Orffa, Pedagogika Zabawy).