Kadra

22 października 2014 przez Kategoria: Strona Główna
kadra_wysepka2_3

 

 

KADRA ŻŁOBKA WYSEPKA 2:


KATARZYNA SWOJAK – psycholog, dyrektor żłobka

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim a także studia podyplomowe: Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dzieci i Młodzieży. Prowadzeniem punktów opieki nad dziećmi zajmuję się od ponad 5 lat.

Jako pierwszy powstał Klub Malucha WYSEPKA, który później został przekształcony w Żłobek Niepubliczny WYSEPKA1. W tym samym czasie zaczęła funkcjonować nasza druga placówka – Żłobek Niepubliczny WYSEPKA2. Od kwietnia 2014 roku kształcimy dzieci na poziomie edukacji przedszkolnej, co jest oczywistą kontynuacją naszej żłobkowej misji.

Uważam, że pierwsze trzy lata życia dziecka to okres najbardziej intensywnego rozwoju psychomotorycznego, ale również wykształcania się przeróżnych nawyków związanych między innymi z odżywianiem, mową, zasypianiem. To dlatego w naszych żłobkach zwracamy uwagę przede wszystkim na podstawy.

Zamiast języka angielskiego najpierw staramy się wykształcić w dzieciach prawidłowe nawyki związane z językiem polskim. Współpracujemy z logopedą, ćwiczymy gimnastykę buzi i języka, powtarzamy słowa i rozbudowujemy zasób słownictwa o coraz to nowe elementy najbliższego otoczenia dzieci. Prowadzimy bardzo dużo zajęć ruchowych i muzyczno-rytmicznych, aby wzmacniać koordynację i uwrażliwiać na dźwięki. Za bardzo ważne uważam również prawidłowe żywienie dzieci, dlatego współpracujemy ze specjalistami w tej dziedzinie – firmą „Jak Jeść”, która przygotowuje nam bogate, pełnowartościowe i ekologiczne menu.

W roku 2013, opierając się na pięcioletnim doświadczeniu WYSEPKI, stworzyłam program rozwoju i edukacji dzieci w żłobku: „Wysepkowe przygody”, w którym zawarłam nie tylko propozycje zabaw i zajęć dla dzieci, ale również uporządkowałam procedury i sposoby postępowania, aby żłobek działał w pełnej harmonii z potrzebami i oczekiwaniami naszych małych podopiecznych.


EWA DROBIŃSKA – psycholog, zastępca dyrektora żłobka

Studia psychologiczne ukończyłam w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Szczególnie interesują mnie dziedziny psychologii takie jak zarządzanie zasobami ludzkimi, mediacje i negocjacje oraz zagadnienia związane z marketingiem i reklamą.

W naszych placówkach zajmuję się przede wszystkim naszym wspaniałym Personelem a także dbam o odpowiednią jakość wyposażenia oraz jego dostosowanie do wymogów określonych przepisami, jak i walory estetyczne.

Praca z dziećmi i możliwość obserwacji ich rozwoju daje mi poczucie spełnienia zawodowego w wielu obszarach związanych z moim wykształceniem. Widząc uśmiechy na twarzach naszych małych podróżników mam pewność, że dajemy im możliwość zrównoważonego rozwoju nie tylko w sensie zdobywania wiedzy, ale również umiejętności społecznych, siły i odwagi, aby w pełni gotowe mogły pójść w dalszą podróż – do szkoły.


JOWITA KALAJEW – kierownik placówki

Certyfikowany Trener Biznesu, Wykładowca Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, Assesor AC/DC, certyfikowany Coach ACC ICF, Konsultant i Manager HR. Członek – Założyciel Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu. Praktyk zarządzania.

Motto zawodowe: Misją naszych żłobków jest wychowywanie, a nie przechowywanie.

Absolwentka Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studiów z zakresu psychologii zarządzania w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz podyplomowych studiów menedżerskich w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Absolwentka Szkoły Trenerów Biznesu oraz Szkoły Coachingu dla Managerów. Certyfikowany Coach – ICF International Coach Federation, największej ogólnoświatowej organizacji coachingowej reprezentującej środowisko profesjonalnych Coachów. Uczestniczka kursów psychoterapii systemowej oraz Racjonalnej Terapii Zachowań. Interesuje się psychologią rozwojową i zagadnieniami integracji sensorycznej.


NATALIA BĄCELA – opiekunka w grupie najstarszej

Obecnie uczę się w szkole TEB Edukacja na kierunku opiekunka dziecięca. Swoje doświadczenia zawodowe zdobywałam pracując przez kilka lat jako niania. Wiele cennych doświadczeń w pracy z dziećmi zawdzięczam również mojej młodszej siostrze, w  której opiece pełniłam bardzo ważną rolę. W WYSEPCE 2 pracę rozpoczęłam w lutym 2016 roku.

Ukończyłam różne szkolenia m.in.  z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej, podstawy żywienia dzieci do 3 roku życia, rozpoznawanie trudności rozwojowych dzieci.

Ogromna satysfakcja z efektów pracy każdego dnia, dziecięca szczerość i naturalność oraz możliwość różnorodnego prowadzenia zajęć to jest to, co najbardziej lubię w pracy w dziećmi.


MONIKA ŚCIESIŃSKA – opiekunka w grupie najstarszej

Ukończyłam szkołę policealną jako opiekunka medyczna a obecnie rozpoczęłam studia zaoczne we Wrocławiu. 

Dotychczas swoje umiejętności w pracy z dziećmi doskonaliłam jako niania. Już od najmłodszych lat miałam z nimi kontakt, gdyż od zawsze opiekowałam się młodszym rodzeństwem oraz kuzynami. W czasie liceum pracowałam jako opiekunka 2 letniej dziewczynki, a po roku dołączyłam do agencji opiekunek organizujących wyjazdy za granicę wraz z zamieszkaniem i tam zostałam nianią 17 miesięcznych bliźniaczek. Przez cały rok miałam możliwość obserwowania jak dziewczynki rosną i dojrzewają, a także jaki wpływ miałam na ich rozwój i czego się dzięki mnie nauczyły. W pracy z dziećmi najważniejsze jest dla mnie przekazanie pewnej wiedzy, która ma wpływ na ich kształtowanie i rozwój, a także pozwoli im pewnie,samodzielnie oraz w pełni optymizmu wkroczyć w następny etap ich życia.

Uwielbiam pracę z dziećmi, ponieważ jest dla mnie bardzo satysfakcjonująca i daje mi wiele radości, patrząc jak maluszki chętnie się bawią, uczą oraz spędzają miło czas w żłobku.

Jestem osobą spokojną, cierpliwą i pogodną. Praca z maluchami daje mi możliwość wspierania ich rozwoju, rozbudzania ich kreatywności oraz odkrywania piękna świata wokół nich. Do każdego z nich podchodzę indywidualnie i z miłością.


AGATA MENDYK – opiekunka w grupie najstarszej

Jestem absolwentką studiów licencjackich na kierunku Pedagogika o specjalizacji Edukacja Dorosłych i Marketing Społeczny na Uniwersytecie Wrocławskim. Moją edukację kontynuuję na poziomie magisterskim, również na kierunku pedagogicznym o specjalizacji Terapia Pedagogiczna.

Moje doświadczenie zawodowe obejmuje pracę z dziećmi w żłobku/opieka, jak również pracę z osobami dorosłymi. Przez taniec oraz zabawy ruchowe pokazuję dzieciom inną formę aktywności, która sprawia im dużą radość, a mi niezmierną satysfakcję z powierzonej pracy.


GABRIELA SALECKA – opiekunka w grupie średniej

Jestem absolwentką  studiów licencjackich na kierunku edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z opieką nad dzieckiem. Obecnie jestem na studiach drugiego stopnia na Dolnośląskiej Szkole Wyższej na kierunku Pedagogika o specjalności: wczesne wspomaganie rozwoju dziecka z psychomotoryką.

Już w gimnazjum interesowałam się pomocą innym i opieką nad maluchami. W 2011 roku zostałam laureatką konkursu „Ośmiu Wspaniałych” dla młodzieży, która działa na rzecz środowiska lokalnego i buduje bardziej humanitarny świat. Jako wolontariuszka w 2011 roku ukończyłam roczną praktykę w Przedszkolu im. Polskiej Niezapominajki w Trzebnicy w oddziale dwu i trzylatków. Od zawsze marzyłam, alby pracować z dziećmi, a wolontariat dał mi taką możliwość.

Dzięki doświadczeniu jakie nabyłam między innymi podczas rocznej praktyki, pracuję obecnie w Żłobku WYSEPKA 2. Uwielbiam spędzać czas z dziećmi, gdyż dają one tyle radości i energii. Jestem osobą cierpliwą, o ciepłym sercu. Umiem zaopiekować się dzieckiem tak, aby czuło się przy mnie całkowicie bezpieczne. W przyszłości chciałabym założyć własny żłobek oraz zbudować ciepły i pełen rodziny dom.


ANNA NIŻNIK – opiekunka w grupie średniej

W żłobku Wysepka 2 pracuję jako opiekunka dziecięca od ponad dwóch lat. Wiedzę potrzebną do pracy z dziećmi zdobyłam na studiach licencjackich z pedagogiki opiekuńczej z terapią oraz studiach magisterskich z terapii pedagogicznej.

Ukończyłam również kursy: pierwszej pomocy przedmedycznej, wychowawcy kolonijnego oraz animatora zabaw dla dzieci. Szkoliłam się także w zakresie prowadzenia zajęć z Sensoplastyki oraz pracy Metodą Globalnego Czytania Glenna Domanna. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam jeżdżąc na kolonie letnie, pracując jako opiekunka dziecięca w domach oraz odbywając praktyki studenckie.

Moją ulubioną formą spędzania czasu z dziećmi są zajęcia plastyczne, w szczególności takie, które oddziałują na dzieci wielozmysłowo. Dziecko przez eksperymentowanie z różnymi fakturami rozwija zmysły, poznaje siebie oraz otaczający świat.

Uwielbiam pracę z dziećmi, ponieważ mają wyjątkowe spojrzenie na rzeczywistość, są otwarte na nowe doświadczenia, nieprzewidywalne i pomysłowe. Praca w żłobku daje mi wiele radości i satysfakcji. Z obcowania z dziećmi czerpię życiową energię i spełniam się zawodowo.


MARTA DILC – opiekunka w grupie średniej

Jestem absolwentką filologii polskiej (specjalizacja nauczycielska: język polski z historią) na Uniwersytecie Wrocławskim. Aktualnie jestem na studiach magisterskich z pedagogiki, a dokładnie na wychowaniu przedszkolnym i edukacji wczesnoszkolnej.

Od zawsze wiedziałam, że chcę pracować z dziećmi, stąd też taki wybór studiów i podjęcie pracy w Wysepce. Obserwowanie jak nasi podopieczni rozwijają się, poznają świat, a przede wszystkim są szczęśliwi, daje mi wielką satysfakcję i motywuje do działania.

Jestem osobą spokojną, cierpliwą i opanowaną, co ułatwia mi pracę z dziećmi. Interesuję się literaturą, więc z chęcią czytam bajki dzieciom, a nawet sama je wymyślam. Swoje doświadczenie zdobyłam na praktykach w szkole oraz w przedszkolu, pracując jako niania, opiekując się młodszą siostrą i kuzynostwem, a także biorąc udział w projekcie, podczas którego uczyłam dzieci poprzez zabawę.


DOMINIKA PIŚNIAK – opiekunka w grupie najmłodszej

Jestem absolwentką studiów licencjackich na kierunku kształcenie wczesnoszkolne z wychowaniem przedszkolnym oraz magisterskich na kierunku edukacja elementarna z językiem obcym (angielskim). Wykształcenie uzyskałam  na Uniwersytecie Opolskim. 

Przy wyborze kierunku studiów zadałam sobie jedno bardzo ważne pytanie – co lubię w życiu robić. Zabawa z dziećmi i opieka nad nimi od zawsze dawała mi wiele radości, dlatego zadecydowałam, że w przyszłości chciałabym pracować z najmłodszymi. Dzięki zatrudnieniu w Wysepce mogę realizować cele, które przed sobą postawiłam.


AGNIESZKA JANCZAREK – opiekunka w grupie najmłodszej

Studia licencjackie oraz magisterskie ukończyłam na kierunku Edukacja Przedszkolna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza , Wydziale Pedagogiczno – Artystycznym w Kaliszu.

Pracę z dziećmi rozpoczęłam trzy lata temu. Pierwszy rok pracowałam jako opiekun dzienny w grupie żłobkowej, kolejne dwa lata spędziłam w prywatnym przedszkolu jako nauczyciel – wychowawca. Dzięki zdobytemu doświadczeniu  szybko odnalazłam się w Wysepce 2. Nawiązałam bardzo dobry kontakt ze wszystkimi dziećmi oraz pozostałymi opiekunkami.

Praca z dziećmi daje mi ogromną radość i satysfakcję. Każdy uśmiech i sukces dziecka jest dla mnie nagrodą i motywacją do dalszego działania. Lubię obserwować rozwój dzieci i to jak każdego dnia zdobywają nowe umiejętności, poszerzają  wiedzę oraz odkrywają otaczający je świat.


MAGDALENA BASZCZYŃSKA – opiekunka w grupie najmłodszej

Jestem studentką pedagogiki wczesnoszkolnej. Ukończyłam kurs uprawniający mnie do pracy w żłobku i klubie malucha. Z najmłodszymi pracuję od 3 lat.

Ulubiony element, który wykorzystuję w pracy z dziećmi to muzyka – jest niezastąpionym bodźcem w rozwoju dziecka, a w sytuacjach kryzysowych uspokaja, relaksuje i wycisza. 


LILIANA LEWICKA – położna, opiekunka w grupie najmłodszej

Jestem absolwentką studiów licencjackich na kierunku Położnictwo na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu oraz studiów magisterskich, na tym samym kierunku, na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Dodatkowo posiadam Specjalizację w dziedzinie Pielęgniarstwa Neonatologicznego oraz liczne kursy zawodowe (reanimacja i resuscytacja krążeniowo-oddechowa noworodków, pierwsza pomoc u noworodków i małych dzieci, dokumentacja medyczna itp.).

Od 2007 roku pracuję w Szpitalu Specjalistycznym im. A.Falkiewicza na wrocławskim Brochowie, na oddziale Patologii i Intensywnej Terapii Noworodków. Dodatkowo, jeszcze w trakcie trwania studiów, zdobywałam doświadczenie podczas praktykach na oddziałach pediatrycznych, a także w Domu Małego Dziecka.

Swoją przygodę z pracą w żłobku rozpoczęłam we wrześniu 2012 roku. Obecnie od prawie dwóch lat z powodzeniem łączę pracę w placówce szpitalnej z pracą w żłobku WYSEPKA 2, na stanowisku położnej i opiekunki w grupie dzieci najmłodszych. Praca z dziećmi w wieku niemowlęcym i starszymi daje mi wiele satysfakcji oraz poczucie zawodowego spełnienia, poprzez możliwość ich obserwacji oraz współpracy z nimi od pierwszych dni w szpitalu do wieku przedszkolnego w żłobku.

Cechuje mnie opiekuńczość ,cierpliwość, dokładność ,umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, sprawność manualna oraz odporność na zmęczenie. Staram się, aby żłobek był dla dzieci miejscem ciepłym i przyjaznym, zwłaszcza dla tych najmłodszych, dla których często jest to pierwsza dłuższa rozłąka z rodzicami.


BARBARA WYSOCKA – logopeda

Ukończyłam studia magisterskie z pedagogiki (specjalizacja: pedagogika opiekuńcza z terapią pedagogiczną) na Uniwersytecie Wrocławskim, a także studia podyplomowe w zakresie logopedii w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Praktyki odbyłam w poradniach, szpitalach dziecięcych, ośrodkach wczesnej interwencji, a także placówkach edukacyjnych  dla dzieci.

Posiadam kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla dzieci w żłobkach, przedszkolach oraz świetlicy socjoterapeutycznej. Swoje zajęcia zawsze dostosowuję do wieku i indywidualnych potrzeb dziecka, staram się, aby były urozmaicone i nie zniechęcały dziecka do pracy. Bardzo dużą uwagę przywiązuję do nawiązania dobrych relacji z rodzicami i personelem placówki, bo tylko nasza wspólna praca z dzieckiem pozwoli mu osiągnąć sukces w terapii. W pracy zwracam szczególną uwagę na profilaktykę wad wymowy oraz edukację rodziców w myśl zasady, że łatwiej zapobiegać niż leczyć. Obecnie prowadzę grupowe zajęcia profilaktyczne, logorytmikę, terapię indywidualną dzieci oraz konsultacje dla rodziców i pracowników w placówkach na terenie Wrocławia.


MAGDALENA ŚLĘZAK – instruktor zajęć rytmicznych

Jestem absolwentką Muzykoterapii wrocławskiej Akademii Muzycznej. Moją życiową pasją jest wywoływanie uśmiechu na dziecięcych buziach. Za sprawą nowych doświadczeń muzycznych i zabawy dźwiękiem, pomagam dzieciom odkryć drzemiący w nich potencjał.

Wiedza i umiejętności zdobyte podczas studiów oraz nauki w Państwowej Szkole Muzycznej i Studium Aktorskim wraz z bogatym doświadczeniem zawodowym pozwalają mi na konstruowanie różnorodnych zajęć, dających dzieciom możliwość spontanicznych reakcji, swobodnego podróżowania w świat muzyki, odkrywania własnych talentów i pogłębiania muzycznej wrażliwości. Poprzez zabawę dzieci rozwijają muzykalność, poczucie rytmu, kształtują słuch, zdolności głosowe, a tym samym wzbogacają swoją wyobraźnię i kreatywność – wszystkie te umiejętności stanowią podstawy skutecznej i łatwej nauki w przyszłości.

Prowadzone przeze mnie zajęcia łączą w sobie elementy zajęć tanecznych, ruchowych oraz muzykoterapii; inspirowane są licznymi metodami i programami pedagogicznymi (m in. Metoda Ruchu Rozwijającego, Metoda Aktywnego Słuchania Muzyki, Metoda Wychowania Muzycznego C. Orffa, Pedagogika Zabawy).