Kadra

22 października 2014 przez Kategoria: Strona Główna
kadra_wysepka2_2

 

 

KADRA ŻŁOBKA WYSEPKA 2:


KATARZYNA SWOJAK – psycholog, dyrektor żłobka

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim a także studia podyplomowe: Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dzieci i Młodzieży. Prowadzeniem punktów opieki nad dziećmi zajmuję się od ponad 5 lat.

Jako pierwszy powstał Klub Malucha WYSEPKA, który później został przekształcony w Żłobek Niepubliczny WYSEPKA1. W tym samym czasie zaczęła funkcjonować nasza druga placówka – Żłobek Niepubliczny WYSEPKA2. Od kwietnia 2014 roku kształcimy dzieci na poziomie edukacji przedszkolnej, co jest oczywistą kontynuacją naszej żłobkowej misji.

Uważam, że pierwsze trzy lata życia dziecka to okres najbardziej intensywnego rozwoju psychomotorycznego, ale również wykształcania się przeróżnych nawyków związanych między innymi z odżywianiem, mową, zasypianiem. To dlatego w naszych żłobkach zwracamy uwagę przede wszystkim na podstawy.

Zamiast języka angielskiego najpierw staramy się wykształcić w dzieciach prawidłowe nawyki związane z językiem polskim. Współpracujemy z logopedą, ćwiczymy gimnastykę buzi i języka, powtarzamy słowa i rozbudowujemy zasób słownictwa o coraz to nowe elementy najbliższego otoczenia dzieci. Prowadzimy bardzo dużo zajęć ruchowych i muzyczno-rytmicznych, aby wzmacniać koordynację i uwrażliwiać na dźwięki. Za bardzo ważne uważam również prawidłowe żywienie dzieci, dlatego współpracujemy ze specjalistami w tej dziedzinie – firmą „Jak Jeść”, która przygotowuje nam bogate, pełnowartościowe i ekologiczne menu.

W roku 2013, opierając się na pięcioletnim doświadczeniu WYSEPKI, stworzyłam program rozwoju i edukacji dzieci w żłobku: „Wysepkowe przygody”, w którym zawarłam nie tylko propozycje zabaw i zajęć dla dzieci, ale również uporządkowałam procedury i sposoby postępowania, aby żłobek działał w pełnej harmonii z potrzebami i oczekiwaniami naszych małych podopiecznych.


EWA DROBIŃSKA – psycholog, zastępca dyrektora żłobka

Studia psychologiczne ukończyłam w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Szczególnie interesują mnie dziedziny psychologii takie jak zarządzanie zasobami ludzkimi, mediacje i negocjacje oraz zagadnienia związane z marketingiem i reklamą.

W naszych placówkach zajmuję się przede wszystkim naszym wspaniałym Personelem a także dbam o odpowiednią jakość wyposażenia oraz jego dostosowanie do wymogów określonych przepisami, jak i walory estetyczne.

Praca z dziećmi i możliwość obserwacji ich rozwoju daje mi poczucie spełnienia zawodowego w wielu obszarach związanych z moim wykształceniem. Widząc uśmiechy na twarzach naszych małych podróżników mam pewność, że dajemy im możliwość zrównoważonego rozwoju nie tylko w sensie zdobywania wiedzy, ale również umiejętności społecznych, siły i odwagi, aby w pełni gotowe mogły pójść w dalszą podróż – do szkoły.


AGNIESZKA CZAJCZYŃSKA – pedagog, opiekunka w grupie najstarszej

Studia licencjackie oraz magisterskie ukończyłam na kierunku Edukacja Przedszkolna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza , Wydziale Pedagogiczno – Artystycznym w Kaliszu.

Pracę z dziećmi rozpoczęłam trzy lata temu. Pierwszy rok pracowałam jako opiekun dzienny w grupie żłobkowej, kolejne dwa lata spędziłam w prywatnym przedszkolu jako nauczyciel – wychowawca. Dzięki zdobytemu doświadczeniu  szybko odnalazłam się w Wysepce 2. Nawiązałam bardzo dobry kontakt ze wszystkimi dziećmi oraz pozostałymi opiekunkami.

Praca z dziećmi daje mi ogromną radość i satysfakcję. Każdy uśmiech i sukces dziecka jest dla mnie nagrodą i motywacją do dalszego działania. Lubię obserwować rozwój dzieci i to jak każdego dnia zdobywają nowe umiejętności, poszerzają  wiedzę oraz odkrywają otaczający je świat.


KATARZYNA ROMASZKO – opiekunka w grupie najstarszej

Uważam, że jedyne czego w życiu nikt nie może nam zabrać to: wiedza, umiejętności, doświadczenia i ogrom wspomnień, dlatego też czerpię z życia jak najwięcej i staram się podwajać szczęście, pomagając innym i siejąc ogrom radości.

Jestem absolwentką studiów licencjackich na kierunku: Wychowanie fizyczne na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Studia magisterskie również podjęłam na tej samej uczelni ze specjalizacją: Edukacja w późnej dorosłości.

Oprócz wykształcenia nauczycielskiego, posiadam uprawnienia do prowadzenia zajęć z gimnastyki korekcyjno–kompensacyjnej na każdym etapie rozwoju, jestem instruktorem piłki ręcznej, ukończyłam kurs wychowawcy na obozach i koloniach, ukończyłam kurs pierwszej pomocy przedmedycznej oraz posiadam uprawnienia do prowadzenia zajęć z seniorami.

Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zebrałam przede wszystkim prowadząc treningi lekkoatletyczne dla dzieci na różnym etapie nauki, następnie zajęcia ruchowe i korekcyjno–kompensacyjne w Przedszkolu językowym oraz zajęcia na pływalni w Szkółce nurkowania. Poza Żłobkiem prowadzę również zajęcia z akrobatyki sportowej dla dzieci w wieku 6-12lat.

Uwielbiam pracę z ludźmi, a w szczególności z naszymi kochanymi dzieciaczkami. Uśmiech na ich twarzach jest dla mnie największą nagrodą za czas spędzony z nimi.

Jestem osobą bardzo pozytywną, otwartą, szczerą. Cierpliwość domeną ludzi wielkich, więc człowiek w tej pracy może dodatkowo pielęgnować tę zacną cechę. Uwielbiam aktywność fizyczną i staram się z dziećmi pracować jak najwięcej nad ich rozwojem motorycznym przy tym świetnie się bawiąc, bo taniec i muzyka to rzeczy bez których człowiek by usechł jak kwiatek bez wody.


MARTA WOJTAS – pedagog, opiekunka w grupie najstarszej

 

 

 


ANNA NIŻNIK – pedagog, opiekunka w grupie średniej

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika opiekuńcza z terapią na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie jestem na studiach magisterskich z terapii pedagogicznej. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam głównie będąc wolontariuszką w Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Przez 3 lata jeździłam z dziećmi z ubogich rodzin na kolonie letnie, gdzie byłam wychowawcą. Przez dwa lata z przerwami opiekowałam się dwójką dzieci, z którymi do dzisiaj mam bardzo dobry kontakt. Wiele cennych doświadczeń dostarczyły mi także praktyki studenckie w szkole, świetlicy środowiskowej, placówce interwencyjnej i socjalizacyjnej.

Uwielbiam pracę z dziećmi. Od zawsze opiekowałam się młodszymi od siebie, ponieważ mam młodszego brata. Od najmłodszych lat lubiłam spędzać czas i organizować zabawy dla dzieci. Uwielbiam dziecięcą nieprzewidywalność i pomysłowość.

Jestem osobą pogodną, pozytywną, opiekuńczą, odpowiedzialną i kreatywną. W pracy staram się, aby każdy czuł się wyjątkowy i kochany. Organizuję dzieciom czas tak, aby dobrze się bawiły i rozwijały się poprzez zabawę.

Praca daje mi wiele radości i satysfakcji. Z obcowania z dziećmi czerpię życiową energię i spełniam się zawodowo.


DOMINIKA PIŚNIAK – pedagog, opiekunka w grupie średniej

Jestem absolwentką studiów licencjackich na kierunku kształcenie wczesnoszkolne z wychowaniem przedszkolnym na Uniwersytecie Opolskim. Obecnie studiuję tam edukację elementarną z językiem obcym.

Przy wyborze kierunku studiów zadałam sobie jedno bardzo ważne pytanie – co lubię w życiu robić. Zabawa z dziećmi i opieka nad nimi od zawsze dawała mi wiele radości, dlatego zadecydowałam, że w przyszłości chciałabym pracować z najmłodszymi. Dzięki zatrudnieniu w Wysepce mogę realizować cele, które przed sobą postawiłam.


MONIKA ŚCIESIŃSKA – opiekunka w grupie średniej

Ukończyłam szkołę policealną jako opiekunka medyczna a obecnie rozpoczęłam studia zaoczne we Wrocławiu. 

Dotychczas swoje umiejętności w pracy z dziećmi doskonaliłam jako niania.Już od najmłodszych lat miałam z nimi kontakt, gdyż od zawsze opiekowałam się młodszym rodzeństwem oraz kuzynami. W czasie liceum pracowałam jako opiekunka 2 letniej dziewczynki, a po roku dołączyłam do agencji opiekunek organizujących wyjazdy za granicę wraz z zamieszkaniem i tam zostałam nianią 17 miesięcznych bliźniaczek. Przez cały rok miałam możliwość obserwowania jak dziewczynki rosną i dojrzewają,a także jaki wpływ miałam na ich rozwój i czego się dzięki mnie nauczyły, ponieważ to w pracy z dziećmi jest dla mnie najważniejsze; przekazanie pewnej wiedzy, która ma wpływ na ich kształtowanie i rozwój, a także pozwoli im pewnie,samodzielnie oraz w pełni optymizmu wkroczyć w następny etap ich życia.

Uwielbiam pracę z dziećmi, ponieważ jest dla mnie bardzo satysfakcjonująca i daje mi wiele radości, patrząc jak maluszki chętnie się bawią, uczą oraz spędzają miło czas w żłobku.

Jestem osobą spokojną, cierpliwą i pogodną. Praca z maluchami daje mi możliwość wspierania ich rozwoju, rozbudzania ich kreatywności oraz odkrywania piękna świata wokół nich. Do każdego z nich podchodzę indywidualnie i z miłością.


NATALIA BĄCELA – opiekunka w grupie średniej

Obecnie podejmuję naukę w szkole TEB Edukacja na kierunku opiekunka dziecięca. Pracę w WYSEPCE 2 rozpoczęłam w lutym 2016 roku. Swoje doświadczenia zawodowe zdobywałam pracując przez kilka lat jako niania.

Wiele cennych doświadczeń w pracy z dziećmi zawdzięczam również mojej młodszej siostrze, w  której opiece pełniłam bardzo ważną rolę. Uzmysłowiło mi to, że chciałabym robić to w życiu –  opiekować się dziećmi.

W pracy z dziećmi staram się jak najlepiej zorganizować czas, aby poprzez zabawę i różnorodne zajęcia czerpały radość i zdobywały nowe umiejętności, a żłobek kojarzył im się z miejscem w którym czują się dobrze i bezpiecznie. Intryguje mnie dziecięca pomysłowość, poznawanie świata i ich nieskończony poziom energii. Każdego dnia zauważam efekty mojej pracy co daje mi wiele radości i motywacji.

W mojej pracy z łatwością nawiązuję kontakt z naszymi podopiecznymi oraz resztą personelu co sprawia, że daje mi ona ogromną satysfakcję, radość oraz poczucie spełnienia zawodowego. Z przyjemnością dokształcam się w tym kierunku oraz uczestniczę w licznych kursach. Znam zasady z pierwszej pomocy dzieciom -ukończyłam szkolenie.

Jestem osobą uśmiechniętą, energiczną, ciepłą, opiekuńczą, odpowiedzialną i cierpliwą. Na co dzień uwielbiam aktywnie spędzać czas, szczególnie na świeżym powietrzu w gronie najbliższych mi osób.


GABRIELA SALECKA – opiekunka w grupie najmłodszej

Jestem studentką studiów zaocznych w Dolnośląskiej Wyższej Szkole we Wrocławiu na kierunku edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z opieką nad dzieckiem.Już w gimnazjum interesowałam się pomocą innym i opieką nad maluchami.

W 2011 roku zostałam laureatką konkursu „Ośmiu Wspaniałych” dla młodzieży, która działa na rzecz środowiska lokalnego i buduje bardziej humanitarny świat. Jako wolontariuszka w 2011 roku ukończyłam roczną praktykę w Przedszkolu im. Polskiej Niezapominajki w Trzebnicy w oddziale dwu i trzylatów. W wolnych chwilach opiekuję się córeczką mojej znajomej. Od zawsze marzyłam, alby pracować z dziećmi, a wolontariat dał mi taką możliwość.

Dzięki doświadczeniu jakie nabyłam między innymi podczas rocznej praktyki, pracuję obecnie w Żłobku WYSEPKA 2. Uwielbiam spędzać czas z dziećmi, gdyż dają one tyle radości i energii. Jestem osobą cierpliwą, o ciepłym sercu. Umiem zaopiekować się dzieckiem tak, aby czuło się przy mnie całkowicie bezpieczne.

W przyszłości chciałabym założyć przedszkole oraz zbudować ciepły i pełen rodziny dom.


NATALIA EISENBERGER – pedagog, opiekunka w grupie najmłodszej

Studia licencjackie ukończyłam na kierunku Pedagogika Specjalna – Terapia zajęciowa z psychomotoryką. Aktualnie jestem na studiach magisterskich – Edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Ukończyłam szkolenie z pierwszej pomocy dzieciom.

Swoją przygodę w WYSEPCE 2 rozpoczęłam w marcu 2013 roku. Wcześniej doświadczenie zawodowe zdobywałam dzięki pracy jako niania. Jestem uśmiechniętą, otwartą osobą. W pracy z dziećmi staram się, aby każde czuło się kochane, akceptowane, by czuło się bezpieczne. Uwielbiam obserwować naszych małych odkrywców, jak dzięki organizowanym przez nas zabawom i zajęciom edukacyjnym czerpią przyjemność z pobytu w żłobku, zdobywają wiedzę i uczą się samodzielności. Każdy mały sukces naszych podopiecznych sprawia mi ogromną radość i daje motywacje do dalszej pracy z dzieckiem.


LILIANA LEWICKA – położna, opiekunka w grupie najmłodszej

Jestem absolwentką studiów licencjackich na kierunku Położnictwo na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu oraz studiów magisterskich, na tym samym kierunku, na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Dodatkowo posiadam Specjalizację w dziedzinie Pielęgniarstwa Neonatologicznego oraz liczne kursy zawodowe (reanimacja i resuscytacja krążeniowo-oddechowa noworodków, pierwsza pomoc u noworodków i małych dzieci, dokumentacja medyczna itp.).

Od 2007 roku pracuję w Szpitalu Specjalistycznym im. A.Falkiewicza na wrocławskim Brochowie, na oddziale Patologii i Intensywnej Terapii Noworodków. Dodatkowo, jeszcze w trakcie trwania studiów, zdobywałam doświadczenie podczas praktykach na oddziałach pediatrycznych, a także w Domu Małego Dziecka.

Swoją przygodę z pracą w żłobku rozpoczęłam we wrześniu 2012 roku. Obecnie od prawie dwóch lat z powodzeniem łączę pracę w placówce szpitalnej z pracą w żłobku WYSEPKA 2, na stanowisku położnej i opiekunki w grupie dzieci najmłodszych. Praca z dziećmi w wieku niemowlęcym i starszymi daje mi wiele satysfakcji oraz poczucie zawodowego spełnienia, poprzez możliwość ich obserwacji oraz współpracy z nimi od pierwszych dni w szpitalu do wieku przedszkolnego w żłobku.

Cechuje mnie opiekuńczość ,cierpliwość, dokładność ,umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, sprawność manualna oraz odporność na zmęczenie. Staram się, aby żłobek był dla dzieci miejscem ciepłym i przyjaznym, zwłaszcza dla tych najmłodszych, dla których często jest to pierwsza dłuższa rozłąka z rodzicami.


MAGDALENA LIBERA – opiekunka w grupie średniej / najmłodszej

Jestem studentką trzeciego roku Pedagogiki opiekuńczej z terapią na Uniwersytecie Wrocławskim. Odbyłam już praktyki w różnych placówkach opiekuńczo-wychowawczych pieczy częściowej jak i zastępczej.

Przez kilka miesięcy pomagałam w prowadzeniu świetlicy środowiskowej „Chata Piasta” we Wrocławiu. Od lipca jestem związana z Wysepką 2.

Praca z dziećmi jest dla mnie satysfakcjonująca. Wiem, że każde dziecko jest wartościowe tylko czasem trzeba im pomóc w zrozumieniu tego.  Jestem zwolenniczką systemu wychowania związanego z założeniem zachowania podmiotowości  dziecka. Poszanowania jego godności, umożliwienia mu samorozwoju w oparciu o niedyrektywność. Poprzez zaspokajanie najważniejszych potrzeb pojawia się w każdym z nas chęć rozwoju. Trzeba tylko stworzyć odpowiednie ku temu warunki. Dzieci uczą się najwięcej w trakcie zabawy z związku z tym to jest dla mnie najważniejsza metoda pracy z pociechami.

 


BARBARA WYSOCKA – logopeda

Ukończyłam studia magisterskie z pedagogiki (specjalizacja: pedagogika opiekuńcza z terapią pedagogiczną) na Uniwersytecie Wrocławskim, a także studia podyplomowe w zakresie logopedii w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Praktyki odbyłam w poradniach, szpitalach dziecięcych, ośrodkach wczesnej interwencji, a także placówkach edukacyjnych  dla dzieci.

Posiadam kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla dzieci w żłobkach, przedszkolach oraz świetlicy socjoterapeutycznej. Swoje zajęcia zawsze dostosowuję do wieku i indywidualnych potrzeb dziecka, staram się, aby były urozmaicone i nie zniechęcały dziecka do pracy. Bardzo dużą uwagę przywiązuję do nawiązania dobrych relacji z rodzicami i personelem placówki, bo tylko nasza wspólna praca z dzieckiem pozwoli mu osiągnąć sukces w terapii. W pracy zwracam szczególną uwagę na profilaktykę wad wymowy oraz edukację rodziców w myśl zasady, że łatwiej zapobiegać niż leczyć. Obecnie prowadzę grupowe zajęcia profilaktyczne, logorytmikę, terapię indywidualną dzieci oraz konsultacje dla rodziców i pracowników w placówkach na terenie Wrocławia.


MAGDALENA ŚLĘZAK – instruktor zajęć rytmicznych

Jestem absolwentką Muzykoterapii wrocławskiej Akademii Muzycznej. Moją życiową pasją jest wywoływanie uśmiechu na dziecięcych buziach. Za sprawą nowych doświadczeń muzycznych i zabawy dźwiękiem, pomagam dzieciom odkryć drzemiący w nich potencjał.

Wiedza i umiejętności zdobyte podczas studiów oraz nauki w Państwowej Szkole Muzycznej i Studium Aktorskim wraz z bogatym doświadczeniem zawodowym pozwalają mi na konstruowanie różnorodnych zajęć, dających dzieciom możliwość spontanicznych reakcji, swobodnego podróżowania w świat muzyki, odkrywania własnych talentów i pogłębiania muzycznej wrażliwości. Poprzez zabawę dzieci rozwijają muzykalność, poczucie rytmu, kształtują słuch, zdolności głosowe, a tym samym wzbogacają swoją wyobraźnię i kreatywność – wszystkie te umiejętności stanowią podstawy skutecznej i łatwej nauki w przyszłości.

Prowadzone przeze mnie zajęcia łączą w sobie elementy zajęć tanecznych, ruchowych oraz muzykoterapii; inspirowane są licznymi metodami i programami pedagogicznymi (m in. Metoda Ruchu Rozwijającego, Metoda Aktywnego Słuchania Muzyki, Metoda Wychowania Muzycznego C. Orffa, Pedagogika Zabawy).